O autorovi

Jmenuji se František Rajtmajer. Až do nástupu na vysokou školu jsem nejdále byl s rodiči v Řecku. Obdivoval jsem svou sestřenku, která sbírala jablka na Novém Zélandu a říkal si, že to nikdy nedám.

Se začátkem studí na ZČU v Plzni jsem však vstoupil do mezinárodní studentské organizace IAESTE a o měsíc později jel na středoevropskou konferenci k Balatonu v Maďarsku.

Díky úžasným lidem v IAESTE se mi změnil pohled na svět. Přicházeli další konference a kamarádi se vraceli z pracovních stáží po celém světě s vyprávěním o neuvěřitelných zážitcích.

A tak po dvou letech jsem taky seděl v letadle do Indie. Sám. S očekáváním co mě za ty více než dva měsíce potká. A jelikož indické zážitky byly extra silné, začal jsem je sdílet s kamarády domů. Nejprve přes Facebook, pak i přes blog. A tak se zrodil základ textů, které zde najdeš.

Navštívil jsem 27 zemí světa (Belgie, Bosna a Hercegovina, Česko, Spojené Arabské Emiráty, Ekvádor, Francie, Chorvatsko, Indie, Irsko, Itálie, Japonsko, Korea, Německo, Norsko,  Maďarsko, Mexiko,  Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Turecko, USA, Velká Británie).

Šlápl na všechny čtyři polokoule. Vyšplhal na aktivní sopku do 5 020 m n. m. i šnorchloval na korálovém útesu.

A o tom je tento blog. O těch nejlepších zážitcích z neuvěřitelných cest.

František