16. července – den 5., párty night

Ta mrtvá krysa už před domem nebyla. Buď jí někdo odklidil nebo jí sezřal had (pravděpodobnější). Skočili jsme na snídani, kde jedinou možností byly velmi kořeněné čínské nudle, které by byly vynikající k večeři, ale k snídani? K zapíjení tentokrát čaj, což bylo opět mléko hnědé barvy, tentokráte ale s drobným nádechem něčeho jako kytka (snad to byl čajovník). Na desátou do práce. Mistr Suhan DME.,B.A.,MBA.,MPhil (Management) se vyptal, co umím a pak mi navrhl, zda bych nechtěl napsat něco o Social Media. Následně rozvrhl následujících osm týdnů tak, že dva si budu číst, jeden budu přemýšlet nad tím, co jsem přečetl, pak budu týden vymýšlet dotazník, který dva týdny budu nechávat vyplňovat, týden vyhodnocovat a týden to budu sepisovat. Celkově rozsah semestrálky, kterou běžně dělám za dvě tři odpoledne. Kdybych to nezvládal, tak mi s tím prý klidně pomůže i Marta ze Španělska, která je taky na stáži. Do práce mám chodit na desátou, kdy mi podepíše docházku a v jednu mám jít na oběd. Odpoledne mám přijít, jen když budu chtít. Nevím, zda je tohle běžné pracovní nasazení (na úřadech mají otevřeno 10-14), ale je mi líto těch traineeků, kteří makaj od devíti do pěti, někdy i v sobotu). Že se na univerzitě nepředřu, to mě varovali (víme, jak to chodí v Čechách), ale že budu muset dobrovolně chodit na přesčasy, abych se nenudil…
Pak jsme se bavili různě o škole a Evropě. Ptal se, zda je tam opravdu taková zima, skoro se divil, že tam dokáže lidstvo přežít. Při slovech jako Norway nebo Denmark obracel oči vsloup (zajímalo by mě, ke kterému ze 300 milionů indických bohů to bylo).

Večer na plánu párty (o den posunutá, protože Brit afghánské národnosti zítra odjíždí). Řekněme normální párty, až na to, že jste 12 stupňů od rovníku, v tropech, a těch šedesát lidí čtyřiceti národností trsá v soukromém baru s mramovorovu podlahou, neomezeně chlastu (whisky s kolou nebo něco místního se spritem) a hudba, to celé v přepočtu za 80 korun. Tanec s mistrní v tanci státu Rajastán (rozloha čtyřikrát více než ČR a populace 70 mil obyvatel.) Na závěr odvez rikšou (za v přepočtu 3 koruny na osobu) a v jedenáct hodin na pokoji a psát tenhle status. Konečně po šesti dnech alkohol (ta whisky byla lahodná, s kolou vynikající. Bílý alkohol, na jehož název jsem se nezeptal, se spritem byl také osvěžující). Prostě takové normální úterý ve státu Karnátaka.