Chiang Mai

Vnistrostátní let probíhá bez problémů a po čtvrté hodině dosedám na jedinou runway letiště v Chiang Mai, kde budu trávit následujících 8 dní.

Z malého letiště se dostávám rychle a protože na hostel to mám jen dva kilometry, vyrazím pěšky. Přidávám do kroku, když se za mnou začínají šinout mráčky.

První kapky deště mě stíhají těsně před hostelem. Vychází to jen tak tak.

Ubytuji se a povečeřím v sousedním podniku, kde si dávám vynikající kuře za 23 korun.

Ráno mířím do parku hned vedle hostelu a trávím tam příjemné dvě hodiny s kávou. Pak již následuji hvězdičky vyznačené na mapě. První z nich je chrám Phra Singh.

Obdivuji zlaté pagody, zouvám boty a vstupuji i do chrámů. Je to zvláštní pocit, procházet se budhistickým chrámem a při tom poslouch We will rock you z přilehlé školy.

Blíží se poledne a v postranní uličce nacházím malou restauraci plnou místních. Z vitríny si vybírám něco, u čeho je napsáno very spicy a stává se z toho nejlepší jídlo posledních několika dní.

Aby toho nebylo málo, hned vedle objevím krásnou a hlavně klimatizovanou kavárnu, kde si vychutnám kávu a vyřídím maily.

Odpoledne pokračuje dalším chrámem a ve Wat Chedi Luang Worawihan se již dokonce platí vstup, ale stojí to za to.

Vevnitř se zdržím déle, jelikož je tam příjemněji než venku na slunci, kde je nějakých 39 °.

 

 

Další hvězdičkou na mapě je indická restaurace New Delhi. Mám chuť na nějakou ňamku, ale dočkám se bohužel zklamání. Jídlo je drahé (šestkrát více než oběd) a chuťově podprůměrné.

Pokračuji dále k hotelu, ubytuji se a večer si již jen skočím na barmskou kuchyni.