O autorovi

Jmenuji se František Rajtmajer. Až do nástupu na vysokou školu jsem nejdále byl s rodiči v Řecku. Obdivoval jsem svou sestřenku, která sbírala jablka na Novém Zélandu a říkal si, že to nikdy nedám.

Se začátkem studí na ZČU v Plzni jsem však vstoupil do mezinárodní studentské organizace IAESTE a o měsíc později jel na středoevropskou konferenci k Balatonu v Maďarsku.

Díky úžasným lidem v IAESTE se mi změnil pohled na svět. Přicházeli další konference a kamarádi se vraceli z pracovních stáží po celém světě s vyprávěním o neuvěřitelných zážitcích.

A tak po dvou letech jsem taky seděl v letadle do Indie. Sám. S očekáváním co mě za ty více než dva měsíce potká. A jelikož indické zážitky byly extra silné, začal jsem je sdílet s kamarády domů. Nejprve přes Facebook, pak i přes blog. A tak se zrodil základ textů, které zde najdeš.

Navštívil jsem 33 zemí světa (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česko,  Ekvádor, Francie, Chorvatsko, Indie, Irsko, Itálie, Japonsko, Korea, Malajsie, Moldávie, Německo, Norsko,  Maďarsko, Mexiko,  Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Spojené Arabské Emiráty, Thajsko, Turecko, USA, Velká Británie, Vietnam).

Šlápl na všechny čtyři polokoule. Vyšplhal na aktivní sopku do 5 020 m n. m. i šnorchloval na korálovém útesu.

A o tom je tento blog. O těch nejlepších zážitcích z neuvěřitelných cest.

František