Pracovní dny v Patongu

Protože i během cest mé podnikání běží dál, naplánoval jsem si pobyt v Patongu jako klidnější a hlavně pracovní. Většina dní se odehrává dne následujícího scénáře

  1. V 8 vstát (někdy v 9, někdy v 11)
  2. Snídaně na pokoji
  3. Četba
  4. Práce
  5. Skočit si ven na oběd
  6. Práce
  7. Kolem páté vyrazit ven

Aby to ale nebylo jen o práci, večery jsem si různě zpestřoval. Párkrát jsem si byl zaběhat na pláži.

Či se podíval na Thajský box. To bylo zajímavé, obzvláště když do ringu vstoupily dvanáctileté děti a začaly do sebe kopat. Ne úplně můj šálek kávy a když už odnesly i sedmého poraženého, vše naštěstí skončilo.

 

Masáž

Jeden večer jsem pak zašel na thajskou masáž. Navolávačky jsou tu všude a křičí na vás klidně přes celou ulicí něco jako „msáž?“. Přijdu tedy k podniku, vyberete si Thajku, která se mi líbí a ta mě odvádí dozadu do uličky. Zatáhne zástěnu a naznačí, ať si sundám triko a lehnu si.

Lehám.

Pak nespokojeně kroutí hlavou, že si mám sundat i kraťasy.

Začíná masáž chodidel, pak nohou, zad, krku, rukou… Celkem to bojí, ale věřím jí, že ví, co dělá. Moc si ale nepokecáme, protože nejkomplikovanější anglická věta, která z ní vypadla, byla „I english little little“.

Rve mi své lokty a kolena i tam, kam mi to není úplně příjemné. Jsem rád za cedulku na dveřích No Sex, páč jinak bych si nebyl jist, v jakém podniku to jsem.

Po hodině je naštěstí konec.

Párty

Ten samý večer jsem měl nějakou dobrou náladu a tak jsem skončil na Bangla street – taková hlavní párty ulice. Pivo je tu sice dražší (cca 80 Kč za třetinku), ale ve většině podniků dobře hrají.

Párty se nějak protahuje a po půlnoci začíná pršet. Říkám si, že to za chvilku určitě přestane a objednávám si další dvojku čepovaného.

Jenže déšť neustává a i z hospody mě ve čtyři vyhánějí. Pobíhám tak pod přístřešky a čekám, až to alespoň trochu ustane. Naštěstí Thajci jsou dobří obchodníci, takže pod těmi přístřešky jsou babičky s boxem chlazených lahváčů a židličkou, na kterou mě usadí.

Pak už si toho moc nepamatuju, jen nějaký rozhovor s Pákistáncem, určitě hluboký o smyslu života a tak.

Taxíky jsou beznadějně rozebrané a pak mi další babička prodá drahou pláštěnku a vyrazím na boso na pokoj. Je už asi pět hodin a v ulicích je celkem dost vody.

Na boso si to brodím menší řekou, dostávám ránu proudem od visícího drátu a nechápu jak, ale dostávám se v pořádku do pokoje. Asi fakt platí, že opilému se nic nestane.

Druhý den proležím v posteli a vzdychám. Ta masáž mě fakt vyřídila…

 

Na motorce po ostrově

Na víkend se chystám vyrazit na obhlídku jižní části Phuketu. Na mapě si značím body zájmu, zamlouvám motorku a připravuji se na druhý den.

Jenže ráno prší.

A ani další čtyři dny se nezadaří. Buď prší, nebo nejsem schopen kvůli průjmu.

 

Nyní už sedím před letadlem do Chiang Mai na severu Thajska. Tak snad tam to bude lepší. Phuket a hlavně Patong mne moc nenadchl.