Singapur

Pokračuji na své cestě z Dubaje do Singapuru.

 

Z letiště v Johor Bahru, které je fakt prťavé, jedu autobusem do centra a tam mám přestoupit na linku do Singapuru.

Fascinovaně zírám z okénka palmy. Ne že bych je v životě neviděl, ale asi mi po dvou týdnech v poušti chybí zeleň.

Mám fakt hlad. Na nádraží JB Sentral tak zkouším najít něco k jídlu. Nedaří se mi ale nic rozumného ulovit a tak když už míjím třetí KFC, podlehnu. S odporem soukám malou housku do hrdla.

Následuji dav klikatými chodbami. Nikde žádné cedule a tak jen doufám, že jdu správě. Najednou celnice. Ujišťuji se, že jdu správným směrem. Malajský úředník kývá a když se podívá na vstupní razítko do země, podíví se. „To jste přiletěl dnes ráno a už Malajsii opouštíte?“ Říkám, že jo, ale že slibuji, že se za pár dní zase vrátím. Dostávám výstupní razítko a jdu dál.

Autobusem přejíždíme řeku a říkám si, že překročení hranic tolik nebolelo. Jenže na druhé straně mě čeká ještě vstup do Singapuru. Fronty, vyplnění imigrační kartičky, kontrola zavazadel, čekání na další autobus.

Přejít hranice mi tak trvalo 1,5 hodiny. A s tresty se tu taky moc nepářou.

Na hostelu se ubytovávám a hned jdu lovit nějakou potravu. Narážím na dvoupatrový dům místních restaurací dle toho, že se na mně místní divně dívají usuzuji, že sem běloši moc nechodí a tudíž jsem správně. Kachna s nudlemi mne ale nenadchla.

Jdu se ještě projít po okolí. Když v tom narážím na Little India. Proplétám se uličkami plnými indického zboží, vůně koření a odpadků. Jalikož v Dubaji jsem si koupil ponožky, tak tady si hodlám pořídit kalhoty. Zkušební kabinka ale vypadá trochu nezvykle.

Bohužel kalhoty mi nesedí, za to si ale sedám do restaurace na rohu. Slušné kuře na kari s výbornou plackou chapati. A hlavně pivo. Je možno ho pít na ulici a je levnější než v Dubaji. Již nevyjde na 340 Kč, ale jen na 120 Kč.

Procházka po Singapuru

Na druhý den mám v plánu dojít do centra. Jdu bez nějakého většího plánování a cestou potkávám pár chrámů.

V Marině chvilku obdivuji Marina Bay Sands hotel.

Mrkám se do depa Formule 1.

Navštěvuji Gardens by the Bay, kde mají jen kytky. Když už tam teda jsem a zaplatil jsem vstupné, prohlédnu si je.

Poprchává, ale to mně neodradí a pokračuji dále do čínské čtvrti. Další chrámy a to i ten, kde mají budhův prst (asi).

Mám toho dost. V nohách asi 15 km, ale v 27 ° a vysoké vlhkosti mně to zmáhá. Domotám se na hostel, povečeřím a brzo uléhám.

Zase kytky

To hlavní jsem již viděl a tak poslední den v Singapuru mířím už jen do botanické zahrady. Zklamaně tam nacházím jen další kytky a ani národní zahrada orchidejí mne příliš nenadchne.

Aspoň se projdu pralesem a nechám kousnout mravencem.

K večeři se mi podaří ulovit dobré jídlo s rybou a v jiné restauraci i pivo.

Zítra mně už čeká jen cesta na letiště a přelet zpět do Kuala Lumpur.